Kyani Sunset Daha iyi uyku, daha iyi yenilenme!

Kyäni Sunset, somon balığı ve vahşi balık yağlarından elde edilen EPA – DHA, A Vitamini, E Vitamini ve esansiyel bir besin olan D Vitamininin uygun bir kombinasyonunu içeren Grand Gold Ödüllü çok özel bir Omega 3 kompleksidir.. Omega 3 vücudun üretemediği, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için dışarıdan alınması zorunlu bir yağ asididir. Yalnızca yağda çözünen besinlerden oluşan Sunset, en yüksek biyo yararlanım ve emilim için akşam kullanımı için tasarlanmıştır.

D vitamini eksiliğinin %92 olduğu ülkemizde, özellikle çocuk ve gençlerde daha iyi odaklanma ve kas-kemik gelişimi için doktorlar tarafından mutlaka kullanılması tavsiye edilmektedir.

Monde Selection, tüketici ürünlerinin kalitesini inceleyen saygın bir uluslararası kuruluştur. Kyäni’nin muhteşem ürünleri de bu kuruluş tarafından incelenmiş ve Kyäni Sunset ürünü, sahip olduğu formül sayesinde Grand Gold Kalite ödülü almıştır. Grand Gold Kalite Ödülü, bu kuruluş tarafından verilen en prestijli ödüldür.

Kyäni Sunset 1 adet jel kapsül içinde:

98 mg EPA (Eikosapentaenoik asit)
45 mg DHA (Dokosaheksaenoik asit)
E vitamini formu olan 31.92 mg D-alfa tokoferol bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için sizi aramamızı ister misiniz ?

Kyani Sunset Grand Gold Ödüllü Kyani Sunset diğer Omega3' lerden çok farklı

Sunset dünyanın en zor gıda kodeksine sahip olan Japonya’da yılın en iyi Omega3’ü seçilmiştir. Yapısında ayrıca A, D ve E vitamini bulunduran ürün hammaddesini Vahşi Alaska Sockeye Somonundan almaktadır.​

Omega3 Vücudun üretemediği dışardan almamız gereken bir bir yağ asitidir. Ürün Beyin fonksiyonlarının korunmasında ve kalp sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Kyani Sağlık Üçgeninde Sunset ile amaçlanan uyumadan önce alınması ile beraber REM uyku süresini uzatmak ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunmaktadır.​

Kapsül balık kıkırdağından elde edilmiş olup sığır veya domuz jelatini içermemektedir. En yüksek oranda Omega 3 içeren balık yağları soğuk denizlerdeki balıklardan elde edilmektedir. Kyani Sunset Alaska ‘Sockeye Somonu’ndan elde edilen bir Omega 3 ‘tür.

Çalışmalar, Omega-3’ün vücudun sağlıklı inflamasyon yanıtı kuvvetle desteklediğini, vücudun her yerinde doğru vaskülarizasyon sağladığını ve arter ve kalp sağlığını desteklediğini göstermektedir.

Kyani Sunset, soğuk su balığı olan Vahşi Alaska Sockeye Somon Balığından üretiliyor. Soğuk su, balıkların yoğun ve kaliteli yağ depolamasından sebep vahşi balık yağlarından elde edilen Kyäni Sunset EPA – DHA, A Vitamini, E Vitamini ve esansiyel bir besin olan D Vitamininin uygun bir kombinasyonunu içerir.

Vahşi Alaska Sockeye Somon Balığı beslenmede daha çok bitkisel kaynakları kullanır. Kurşun kadmiyum, cıva gibi toksik metal vb. ağır metalleri bünyesinde barındırmıyor. Bu nedenle balık menşei Omega 3 üretim kalitesinde fark yaratıyor.

Kapsül jelatinleri maliyetine bakılmaksızın balık kıkırdağından üretiliyor. Maliyet yüksek olması sebebiyle, piyasada bulunan birçok Omega 3 sığır veya domuz jelatinleri ile üretiliyor. Bu durum hem sağlık yönünden hem de Müslüman aleminin haram kabul etmesinden dolayı sıkıntılıdır.

Yalnızca yağda çözülen besinlerden oluşan Sunset, en yüksek biyo yararlanım ve emilim için akşam kullanımı için tasarlanmıştır.

Çocukların kullanımı için büyük kapsüller yerine daha ufak kapsüller üretilmiştir. 90 adet yumuşak jel kapsül içeren bir şişeyle sunulur.

Kyani Sunset, dünyanın en saf balığı somon balığı da dahil olmak üzere vahşi balık yağlarından elde edilen Grand Gold ödüllü EPA – DHA, A Vitamini, E Vitamini ve esansiyel bir besin olan D Vitamininin uygun bir kombinasyonunu içerir. Omega 3 vücudun üretemediği, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için dışarıdan alınması zorunlu bir yağ asididir.
Annatto tohumlarından (E vitamininin tam bir formu) elde edilen Tocotrienoller ve yabani Alaska sockeye somonundan elde edilen Omega 3’lerden ürettiğimiz Kyani Sunsether günün sonuna kadar etkili olan bir takviyedir.

Tocotrienol ve Omega 3ün bu olağanüstü bileşimi sadece hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunan E vitaminini içerir, aynı zamanda da normal kalp fonksiyonlarına katkıda bulunan EPA ve DHA içerir. DHA ayrıca normal görme fonksiyonlarının ve normal beyin fonksiyonlarının da korunmasına katkıda bulunur.

Kabuğu soyulduğunda etsiz kısmı ile olağan dışı bir görünüme sahip olan Annatto bitkisi mutfak uzmanları arasında bir çok gıdada doğal renklendirici olarak kullanılan parlak kırmızı renkli tohumları ile bilinir. Bu olağanüstü bitkinin antioksidan özelliğinin keşfedilmesi ancak son yıllarda gerçekleşmiştir. Bu, annatto tohumlarının güçlü kırmızı renklerini korumalarını sağlayan doğal bir antioksidan gücüdür.

Alaska yabani somonunun beslenmedeki yararları Kyani’nin kurucuları Dick ve Gayle Powell tarafından Alaska ziyaretleri sırasında keşfedildi. Yüksek besin değeri yüzünden tercih edilen Kyani Sunset’te, Alaska yabani sockeye somonundan ve mükemmel bir Omega 3 kaynağı olan diğer bir Alaska yabani balığından elde edilen yüksek kaliteli yağ kullanılır.

• Hücre zarını destekler
• Kalp ve damar sağlığının korunmasına
• Kolesterol düzeyinin kontrolüne
• İltihapların azalmasına
• Beyin fonksiyonlarının düzgün işlemesine
• Ruh sağlığınızın korunmasına
• Bağışıklık siteminin güçlenmesine yardımcı olur
Omega-3 yağ asitleri sağlığımıza nasıl katkı sağlar ?

• Trigliseritler ve kolesterol düşer, böylece ateroskleroz ve buna bağlı kalp hastalıkları, kalp krizi ve akut inme riski azalır.
• Bağışıklık sistemi güçlenir
• Kansere karşı koruma sağlanır
• Beyin, retina, sperm, cilt hücreleri güçlenir
• Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur (diyabet için faydalı)
• Kanı inceltir ve akışını kolaylaştırır, kanın pıhtılaşmasını önler
• Yangı (inflamasyon) önleyici etkisiyle romatizmal hastalıklara karşı koruma sağlar

Anne-bebek sağlığında rolü

Omega-3 yağ asitleri, anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişimine aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:

• Bebeğin beyin ve retina gelişiminin desteklenmesi
• Erken doğum riskinni azaltılması
• Hamilelik süresinin ve bebeğin doğum ağırlığının artırılması
• Doğum sonrası depresyonundan korunulması
• Omega-3 yağ asitleri ayrıca çocuğun matematik zekasının geliştirilmesine, okuma, telaffuz ve yazma beceresini artırılmasına yardımcı olabilir.

Kalp-damar sağlığında rolü

Yapılan araştırmalarda, Omega-3 yağ asitlerinin dengeli alımının özellikle kalp ve damar hastalıkları açısından yararlı olduğu vurgulanmaktadır. Omega-3 tüketenlerde koroner kalp hastalığına bağlı ölümler daha düşük bulunmuştur. Omega-3, kalp ve damar sağlığında başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:

• Kalp damar hastalığı riski olanların ya da bu hastalığa yakalanmış olanların kalp sağlığını korumaya yardımcı olması.
• Damar sertliği oluşumunun yavaşlatılması
• Trigliseritlerin kan düzeyini düşürülmesi
• Kalp hastalıklarında “kötü kolesterol“ün (LDL) düşürülüp, “iyi kolesterol“ün (HDL) artırılmasıdır.
• Kalp krizi sonrası felç, ikinci bir kalp krizi ve krizden kaynaklı ölüm riskinin azaltılması

Kemik-eklem sağlığında rolü

EPA ve DHA’nın antienflamatuar etkisi vardır, ayrıca kas-iskelet sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde faydalı etkileri bulunmaktadır. Omega-3 kemik ve eklem sağlığında başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:

• Kemiklerde kalsiyum toplanmasına destek olarak güçlenmelerinin sağlanması
• Eklem iltihabı ve kıkırdağa zarar veren enzim aktivitesinin azaltılması
• Eklemlerde hassasiyet ve sabah sertliğinin azaltılması
• Romatoid artritli hastada ilaç ihtiyacının azaltılması

Zihin sağlığında rolü

Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur. Omega-3, beyin ve sinir sisteminde başlıca aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:

• Depresyon tedavisini desteklemesi
• Bunama ve Alzheimer hastalığı riskinin azaltmasına yardımcı olması
• Ruh hali, konsantrasyon, bellek, dikkat ve davranış bozukluklarına karşı yardımcı olması
• Saldırganlık azaltmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olması
• Duygulanım, tepkisellik ve kişilik üzerinde olumlu etkisi olması

Göz sağlığında rolü

Yüksek doz Omega-3 alımı gözde yaşa bağlı olarak gelişen sarı nokta hasarları riskini önleyebilmektedir. Omega-3 yağ asitleri eksikliğinde, retinada görme fonksiyonunun azaldığı tespit edilmiştir.

Omega-3 üstüne birçok araştırma yapmış olan ve bu alanda dünyanın en önemli bilim insanlarından biri olarak kabul edilen Dr. Alex Richardson bu konudaki endişelerini şöyle dile getiriyor: “Piyasada satılan birçok Omega-3 yağ asidi takviyesinin içinde yeterli miktarda EPA ve DHA bulunmuyor. Daha da kötüsü günlük almamız gereken Omega-3 yağ asitleri miktarının ne kadar olduğuna dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu da suistimal için bir zemin hazırlıyor.”

Richardson, “Omega-3’ün sadece kalp krizi, inme gibi damar sağlığı ile ilgili sağlık problemleri değil göz sağlığı ve romatizma gibi enflamatuar hastalıklardan da korunmak için son derece etkili bir madde olduğu biliniyor. Ancak birçok kişi Omega-3’te bulunan EPA ve DHA’nın beyin fonksiyonları ve ruhsal sağlık açısından elzem maddeler olduğunu farkında bile değil.” Peki, gerçekten fark yaratacak Omega-3 takviyeleri satın alabilmek, doğru ürünü seçebilmek için nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Richardson, “Her şeyden önce satın alacağınız Omega-3’ün içinde EPA ve DHA bulunduğundan emin olun. Bitkisel orijinli Omega-3 takviyeleri bu değerli maddeleri içermez. Bu maddelerin varlığından emin olduktan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ürünün içindeki Omega-3 miktarıdır. Takviyenin etiketini dikkatlice inceleyin. Sağlık üstündeki olumlu etkilerinden faydalanabilmek için günde almanız gereken EPA ve DHA miktarının toplamda 1000 miligram civarında olması gerekiyor. Ve unutmayın, bu miktarı almak için genelde üreticinin önerdiği dozun üstüne çıkmanız gerekir”

Önerilen günlük doz:
4-10 yaş gurubu çocukların günde 1 kapsül, 11 yaş ve üzeri bireylerin ise günde 3 kapsül olmak üzere akşam yemekleri ile birlikte almaları tavsiye edilir.
Öneilen kullanım şekli:
Su ile birlikte jel kapsülleri yutmanız tavsiye edilir.

Uyarı:
Önerilen günlük dozu aşmayın. Bu ürün, çeşitlendirilmiş diyet ve sağlıklı yaşam tarzı yerine geçmez.

Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

Emniyet bandı olmayan veya zarar görmüş olan ürünleri kullanmayın veya tüketmeyin.
Tavsiye edilen tüketim tarihi (TETT) ve parti no etiketin üzerindedir. Serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.

A vitamini, sağlığınız için aşağıdaki yararları sağlar:
• normal demir metabolizmasına katkıda bulunur
• normal mukoza membranının korunmasına katkıda bulunur
• cilt normalliğinin korunmasına katkıda bulunur
• normal görme işlevinin korunmasına katkıda bulunur
• bağışıklık sisteminin normal işleyişine katkıda bulunur
A vitamini ayrıca hücre özelleşmesi sürecinde de bir rol oynar.
D vitamini sağlığınız için aşağıdaki yararları sağlar:
• kalsiyum ve fosforun normal emilimine/kullanımına katkıda bulunur.
• kandaki normal kalsiyum seviyelerine katkıda bulunur.
• kemik normalliğinin korunmasına katkıda bulunur.
• normal kas fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunur.
• diş normalliğinin korunmasına katkıda bulunur.
• bağışıklık sisteminin normal işleyişine katkıda bulunur.
D vitamini ayrıca hücre bölünmesi sürecinde bir rol oynar.
E Vitamini hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunur.
Kyäni Sunset 1 adet jel kapsül içinde:

E vitamini formu olan 31.92 mg D-alfa tokoferol bulunmaktadır.

Kyäni Sunset 1 adet jel kapsül içinde:
45 mg DHA (Dokosaheksaenoik asit)
Kyäni Sunset 1 adet jel kapsül içinde:
98 mg EPA (Eikosapentaenoik asit)

Daha fazla bilgi için sizi aramamızı ister misiniz ?

3 Ürün 1 Sistem Sağlık Üçgeni

Kyani Nitro

1998 yılında üç bilim adamına, çığır açan “kardiyovasküler sistemde bir sinyal molekülü olarak Nitrik Oksit” adlı bilimsel keşifleri için Nobel Ödülü verildi. Nitrik Oksit, kimyasal formülü N-O olan bir gazdır. Hücresel düzeydeki verileri taşır, gaz halindeki yapısı sayesinde hücre zarı içine etkili bir şekilde nüfuz edebilir.

Nitrik Oksit vücutta çokça bulunur, fakat bu düzensiz ve kısa ömürlüdür, dolayısı ile sürekli yenilemek gerekir. Bu Morinda citrifolia (Noni meyvesi) gibi bitkilerde bulunan nitrat olarak bilinen maddelerden etkin bir şekilde üretilebilir.

Kyani Sunrise

Vitaminler, yaşam için gerekli, çok küçük miktarlarıyla hücre metabolizmasında önemli tepkimeleri uyaran organik bileşiklerdir. Vitaminlerin çoğu vücut tarafından yapılamadığı için besinlerimizle alınması gerekmektedir. Kyäni Sunrise, bu vitaminlerin birçoğunu barındırmaktadır.

Birçok faydası olduğu bilinen yaban mersininin yanı sıra; Riboflavin, Tiamin, Nar, Yaban Mersini, Üzüm, Bektaşi Üzümü, Ginseng ve daha birçok besini içeren Sunrise dengeli beslenmenize yardımcı olmaktadır.

Kyani Sunset

Kyani Sunset, somon balığı ve vahşi balık yağlarından elde edilen EPA – DHA, A Vitamini, E Vitamini ve esansiyel bir besin olan D Vitamininin uygun bir kombinasyonunu içerir. Omega 3 vücudun üretemediği, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için dışarıdan alınması zorunlu bir yağ asididir.

Yalnızca yağda çözünen besinlerden oluşan Sunset, en yüksek biyo yararlanım ve emilim için akşam kullanımı için tasarlanmıştır. Kyani Sunset ürünü, sahip olduğu formül sayesinde Grand Gold Kalite ödülü almıştır